CAPAVIA

Capavia.com.tr

Blog Yazısı

İtalyan Costa Cruise Şirketi, Yüzünü Türk Yolcuya Çevirdi

İstanbul’a gelen Costa Pacifica gemisinin tanıtım toplantısında konuşan Costa Cruise Türkiye İş Geliştirme Müdürü Saltuk Kocabaş, gemilerde Türk yolcuya göre değişiklikler yaptıklarını belirtti. Kocabaş, “Costa Cruise için Türk misafirler her zaman öncelikli oldu. Costa Türkiye’de büyümeye devam edecek” dedi.

İstanbul’a gelen Costa Pacifica gemisi, düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Düzenlenen tanıtım toplantısına Costa Cruise’ın Akdeniz, Hindistan, Afrika., Orta Doğu ile Yeni Pazarlar Satış ve Pazarlama Başkanı Alessandro Bottaro, Costa Cruises Türkiye İş Gelistirme Müdürü Saltuk Kocabaş ve Türkiye Satış Yöneticisi Gülru katılım gösterdi.

Tanıtım sırasında İtalyan kruvaziyer şirketinin gemilerindeki hizmetleri Türk misafirlere göre şekillendirdiği açıkladı. Artık Costa gemilerinde Türk televizyonu, Türk kahvesi ve Türk rakısı yer alacak. Costa Cruise Türkiye İş Geliştirme Müdürü Saltuk Kocabaş, “Gemi, gemiye binen yolcunundur ilkesiyle hareket ediyoruz. Yolcularımızı, rahat ettirerek bavul toplamadan, her gün bir ülkeyi gezdiriyoruz. Türk yolcularımız arttıkça mutfaktaki Türk yemekleri de aynı oranda artacaktır. Şu anda gemilerimizde dünya mutfağının yanı sıra Türk yemekleri de bulunuyor. Costa Cruise için Türk misafirler her zaman öncelikli oldu. Costa Türkiye’de büyümeye devam edecek” dedi.

Alessandro Bottaro ise, İstanbul’un Costa Cruise için önemli bir liman olduğunu vurguladı. Bottaro, “İstanbul sayesinde Costa Cruise’in satışları arttı. Hazırladığımız özel programlar Türk gezginlerin dikkatini çekiyor. 2015 yılı için yeni planlarımız var. Yeni destinasyonlarımız olacak. Türk müşteriler, Costa Cruise gemilerini seviyor. Biz de bu sebeple Türk yolculara yönelik değişiklikler yaptık” diye konuştu.

Türk yolcular Akdeniz mutfağının seçkin yemekleri ile yabancılık çekmediklerini ve gemide Türk rakısı ve Türk kahvesi bile bulunduğunu belirten Saltuk Kocabaş “Gemide Türkçe bilen hostesler görev aldı. Son derece konforlu kamaralarda Türk müşteriler için Türk televizyonları yayını da bulunuyor. Ayrıca, Dubai ve Batı Akdeniz turlarında 300 kişiye satış yapan seyahat acentelerine 15 bin Euro ödüllü bir kampanya başlattık” diye konuştu.